infirmeria - poświęcenie
Dnia 17 maja 2019 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie Infirmerii, mieszczącej się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po długich miesiącach prac remontowych udało się przygotować pokoje dla starszych chorych ojców i braci. Poświęcenia obiektu i podpisania Statutów Infirmerii dokonał Minister Prowincjalny, o. Teofil Czarniak. Na poświęceniu Infirmerii obecnych było wielu ojców i braci, którzy przybyli do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Święto
Z inicjatywy naszego Moderatora Prowincjalnego LSO, o. Klaudiusza Barana oraz jego wychowanków odbyły się I Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Siatkówce. Miały one miejsce w Leżajsku w dniach 23-24 marca 2019 r. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością szczególni goście. Turniej otworzył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej, który pobłogosławił wszystkich uczestników. W drugim dniu o. Teofil Czarniak, nasz Prowincjał,
Warsztaty muzyczne
8 - 10. 03. 2019 Trzeba nam zatem głosić to Imię - warsztaty muzyki liturgicznej w kalwaryjskim sanktuarium. Od piątku do niedzieli (8 - 10. 03. 2019) w naszym sanktuarium odbywały się warsztaty muzyki liturgicznej, które poprowadził Paweł Bębenek. Wzięło w nich udział 90 śpiewaków z całej Polski. Tematem spotkania były słowa: Najświętsze Imię Jezus. Wydarzenie było nie tylko okazją
Koło - zbiórka
W czasie adwentu Sekretariat Dzieł Bernardyńskich zbierał ofiary na potrzebę powstającej Infirmerii. Pierwsza odbyła się 2 grudnia 2018 r. w naszym kościele w Kole; druga – 9 grudnia 2018 roku w naszym kościele w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkie zebrane ofiary pieniężne zostaną przeznaczone na wyposażenie kaplicy domowej. Serdecznie dziękuje ojcom gwardianom: o. Henrykowi Hajzlerowi – przełożonemu klasztoru w Kole i o.
Radom - kazania
18 listopada br. o. Hadrian Kamas głosił kazania w Radomiu. Po Mszy św. zbierane były ofiary na cele charytatywne prowadzone przez naszą zakonna Prowincję; szczególnie na powstającą w budynkach seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej - Infirmerię.      
zbiórka
W czasie odpustu Wniebowzięcia NMP (12 - 19 sierpnia 2018 r.) w Kalwarii Zebrzydowskiej - Sekretariat Dzieł Bernardyńskich zbierał ofiary na różne cele, które prowadzi nasza Zakonna Prowincja. Pielgrzymi składami ofiary głównie na potrzeby powstającej w budynkach naszego seminarium INFIRMERII - domu dla naszych starszych i chorych braci i ojców.
Sekretariat Opus Bonum wsparł dzieło: #marzenieKaroliny. (zakup koszulek dla wszystkich uczestników pielgrzymki). Inicjatywa ta obejmowała nie tylko pielgrzymkę z Zabawy (z relikwiami bł. Karoliny) do Kalwarii Zebrzydowskiej (11-15 sierpnia), ale rownież Kalwaryjskie Dni Młodych (16-19 sierpnia) w trakcie centralnych obchodów Odpustu Sierpniowego. Samo przekazanie relikwii na ręce kustosza sanktuarium nastąpiło 15 sierpnia. Następnie przez 3 dni trwały Kalwaryjskie Dni Młodych, w
Infirmeria - prace remontowe rozpoczęte 1 lipca 2018 roku rozpoczęły się prace remontowe w budynku Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przygotowywane są mieszkania dla ojców i braci oraz kaplica domowa, salka rekreacyjna i gabinet zabiegowo-rehabilitacyjny. Na ten cel Sekretariat w dalszym ciągu zbiera ofiary od ludzi dobrej woli. Planowane jest zakończenie prac remontowych jeszcze w tym roku.
klasztor Kraków Bernardyni

Homilie w Krakowie i Tarnowie 11 lutego 2018 roku w Krakowie i 25 lutego w Tarnowie głoszone były przez o. Hadriana na wszystkich Mszach świętych kazania. W homiliach ojciec Hadrian nawiązywał do działalności nowo powstałego sekretariatu. Po Mszach św. zorganizowana została zbiórka na potrzeby powstającej Infirmierii (czyli domu opieki dla chorych ojców i braci naszej Prowincji)

kapitula Bernardyni 2017

Powołanie Biura Opus Bonum Dnia 10 października 2017 roku Zarząd Naszej Prowincji Ojców Bernardynów powołał nasze biuro rozwoju prowincji o nazwie Sekretariat Dzieł Bernardyńskich – Opus Bonum. Jego zadaniem jest wspieranie projektów podejmowanych przez Prowincję, a także poszukiwanie darczyńców i funduszy na cele określone w statutach sekretariatu.