Kalwaryjskie Stabat Mater

28 lutego - 1 marca 2020
Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywały się Warsztaty Muzyki Liturgicznej Kalwaryjskie Stabat Mater. W wydarzeniu wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób, które stworzyły chór pod batutą Piotra Pałki i Pawła Bębenka – prowadzących warsztaty.
W pierwszy dzień prócz pracy w grupach i nauki utworów, uczestniczący mieli możliwość osobistej modlitwy w czasie Drogi Krzyżowej i Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwała do 23.00. Przez cały następny dzień uczestnicy i prowadzący przygotowywali śpiew na niedzielną Eucharystię. Wieczorem uczestniczyli we Mszy świętej i Drodze Krzyżowej oraz odmówili różaniec z rozważaniem Słowa Bożego przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Punktem kulminacyjnym warsztatów była niedziela Eucharystia, w czasie której zabrzmiał śpiew chóru. Kalwaryjska bazylika napełniona modlitwą obecnych pielgrzymów stała się po raz kolejny miejscem uwielbienia Boga.
Patronka tegorocznych warsztatów, była Maryja stojąca pod krzyżem Pana. Specyfika miejsca pozwoliła dotknąć uczestnikom wielkich tajemnic wiary, które tutaj opowiedziano w pięknie Kalwarii i harmonii śpiewu. Organizatorem warsztatów było Sanktuarium Pasyjno - Maryjne z pomocą kleryków Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów oraz przy wsparciu Sekretariatu Dzieł Bernardyńskich Opus Bonum.